Kiedy zakładamy własną działalność gospodarczą, musimy rozważyć kilka czynników. Z pewnością mamy już pomysł na to, żeby firma przynosiła dochody, wiemy gdzie nasza działalność będzie zlokalizowana.

Wybór kodów PKD

Teraz więc przychodzi czas na wybór kodów PKD, które określają, jaki zakres usług będziemy w naszej firmie pełnić. Musimy również zastanowić się nad sposobem, w jaki będziemy płacić podatki. W Polsce jest kilka form i możliwości do wyboru. Nie oznacza to, że przedsiębiorca ma całkowitą wolność w tej dziedzinie. Nie każdy może być na karcie podatkowej czy na ryczałcie. Jeśli niewiele wiemy na temat podatków, dobrze jest wcześniej zdobyć wiedzę i poszukać profesjonalnego biura księgowego, które pomoże nam w rozliczeniach z urzędem skarbowym.

Obowiązki wobec ZUS

Zakładanie firmy nie jest skomplikowanym zajęciem, ale wymaga uwzględnieniu kilku formalności w Urzędzie Skarbowym oraz ZUSie. W Zusie musimy wypełnić deklaracje ubezpieczeniowe, w ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia działalności, którą podaliśmy we wpisie do CEIDG.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów